top of page
a1b78967755da5f3255c5f4f4c247567_edited.jpg
סטס פרוחבטילוב

סטס פרוחבטילוב

נולד ביום ל' בכסלו תשמ"ז (1.1.1987)
נפל ביום כ"ד באדר א' תשס"ח (01.03.2008)

באביב 1991, והוא בן ארבע, עלה סטס לישראל עם משפחתו. התמזגותו עם הסביבה החדשה הייתה מיידית, ובתוך שבועיים כבר פטפט בעברית עם בני גילו בגן הילדים.

סטס היה ילד ממושמע, סקרן, וחברותי מאוד. את לימודיו עשה בבית הספר היסודי "חנה סנש" שבאור עקיבא, עיר מגוריו, וב"תיכון חדרה". היה תלמיד טוב ומוכשר, ואף שלא נמנה עם השקדנים, הגיע להישגים יפים הודות לתפיסתו המהירה ולזיכרון המצוין שניחן בו. המקצועות האהובים עליו היו כימיה וביולוגיה, והחלום שטווה באותם הימים היה ללמוד בעתיד ביוטכנולוגיה.

תחביבו העיקרי של סטס היה ג'ודו. מגיל שבע התאמן ברצינות ובהתמדה, השתתף בתחרויות, וקטף במהלך השנים שבע מדליות על הגיעו למקומות הראשון, השני והשלישי.

בשנות לימודיו בתיכון בלט סטס כמנהיג וכמוביל. יכולת הביטוי שלו, הכריזמה והביטחון שהפגין הפכו אותו לנציג הקבוע של הכיתה אל מול הצוות החינוכי, ובראשם המנהל.

סטס תמיד היה מוקף בחברים רבים, ונכון לעמוד לרשותם בכל דבר ועניין. לא רק חבריו נעזרו בו; גם הורי החברים ראו בסטס דמות סמכותית ולעתים רבות פנו אליו כדי לקבל עצה או סיוע.

סטס התגייס לצה"ל ב-27.9.2005, והוצב בחיל הים. את שירותו עשה בבסיס ההדרכה של החיל, ושימש נהגו של מפקד חיל הים. יחסיו עם האלוף התאפיינו בכבוד הדדי, וסטס היה גאה בתפקידו ובמדיו הלבנים.

סמל סטניסלב פרוחבטילוב נפל בעת שירותו, ביום כ"ד באדר א' תשס"ח (1.3.2008), והוא בן עשרים ואחת. הוא הובא למנוחות בחלקה הצבאית בבית העלמין באור עקיבא. הותיר הורים ואחות. על מצבתו נחקקו המילים "חיוך שנדם ונשאר בלב כולם. איתנו לעד".

bottom of page